• MDF desky

 

 

Deskový materiál - MDF deska - materiál s hustotou 860 kg/m3 (pro tl. desky 18 mm), základní surovinou pro výrobu MDF desky je smrkové dřevo. Struktura MDF desky umožňuje kvalitní zpracování povrchu frézováním a lakováním. Pro použití v suchém prostředí, nábytek a vnitřní vybavení interiéru. MDF desky se používají na lakování, frézování a taktéž se z těchto desek vyrábějí fóliovaná MDF dvířka. Je možno zakoupit i jednostranně laminovanou MDF která je určená pro výrobu profilovaných dvířek zakončených PVC ne PU fólií.

 


 

 • DTD desky

 

 

 

 

Deskový materiál - DTD desky - dřevotřískové desky surové, s jemným, broušením upraveným povrchem vyrobené z dřevních částic (třísky, hobliny, piliny) a pojených syntetickými lepidly. V nabídce též DTD třídy E-EL bez formaldehydu. Možnost i provedení dřevotřískové desky 4xPD (pero + drážka). DTD desky jsou používány jak pro nábytek tak ve stavebnictví.

 


 

 • OSB3 desky


 

 

 

 

Deskový materiál - OSB3 deska - plošně orientovaná dřevoštěpková deska, určená jako nosná pro použití ve vlhkém prostředí, nebo pro speciální povrchové úpravy. Jsou dodávány jako OSB3 nebroušené-ostré, OSB3 4xPD (pero + drážka), nebo OSB3 broušené 4xPD (pero + drážka). OSB desky prodáváme od firem: Egger, Kronospan, Glunz

 


 

 • MFP desky


Deskový materiál - MFP deska - třísková deska pro nosné účely, pro použití ve vlhkém prostředí s broušeným povrchem - bezproblémové lepení, či nátěr. Provedení MFP ostré nebo MFP 4xPD (pero + drážka).


 

 • LAŤOVKY surové

 

 

 

 

Deskový materiál - Laťovka surová - dřevěná konstrukční deska, vyrobená oboustranným překlížením laťovkového středu loupanými dýhami. Použití laťovky pro vnitřní, suché prostředí na výrobu nábytku atd.

 


 

 • PŘEKLIŽKA stavební vodovzdorná

 

 

 

 

Deskový materiál - Překližka stavební vodovzdorná - je vícevrstvá překližovaná deska na bázi dřeva pro venkovní použití jako nosný prvek bez povrchové úpravy - odolává přímé povětrnosti a působení tekoucí vody při zajištění větrané pozice a vhodné povrchové úpravy (nátěrem). Dále překližky vodovzdorné foliované v provedení překližka oboustranně hladká nebo překližka hladká/protiskluz, použitelné jako víceobrátkové šalovací desky, konstrukční, či pro podlahy nákladních prostor aut a přívěsných vozíků.

 


 

 • PŘEKLIŽKA truhlářská

 

 

 

 

Deskový materiál - Překližka truhlářská - vícevrstvá překližovaná deska na bázi dřeva pro vnitřní použití jako nenosný prvek (nábytek, stolařská výroba atd.) Povrchová úprava překližky je zajištěna broušením klasické dýhové sesazenky podélné, nebo loupané dýhy jak podélné, tak příčné.

 


 

 • DTD, MDF a LAŤOVKY DÝHOVANÉ

 

 

 

 

Deskový materiál - DTD, MDF a laťovky dýhované - výchozím materiálem jsou surové desky DTD, MDF a laťovka, s úpravou nalisováním oboustranně slabou dýhou (masivní materiál) - určeno pro interiér, nábytek, obklady atd. , v případě použití speciálních technologií (lepidla třídy D3 a D4 vodovzdorná) možno i na vchodové dveře apod.

 


 

 • SPÁROVKY

 

 

 

 

Deskový materiál - Spárovka - desky vyrobené lepením dřevěných lamel v provedení spárovka průběžná, nebo spárovka nekonečný spoj (cink), jak z tvrdého listnatého dřeva (dub,buk), tak měkkého jehličnatého (borovice, smrk). Vhodné na výrobu nábytku, schodišt, pracovních ploch, dveří atd. Standartně lepeno lepidly D3 - pro použití ve vlhkém prostředí (ne exterier). Pro venkovní nábytek, okna, vchodové dveře je nutno požadovat lepení spárovky produkty D4 pro použití ve venkovním prostředí - povrchová úprava broušením - dále upravit vhodnými laky, vosky, oleji atd.

 


 

 • BIO desky - třívrstvá masivní deska

 

 

 

Deskový materiál - Biodeska ALFA je určena na výrobu interierového vybavení, nábytku atd. Na laťovkovém středu překlížena vrchní vrstva sesazenkové vrstvy o standartní tlouštce 5mm (možno dodat i 3mm) v průběžném provedení nebo cink. U listnatých dřevin jednotlivé desky baleny v ochranné folii. Skladové délky od 800mm do 2600mm dle provedení - tento rozměr je pro usnadnění výroby sestav kuchyňských dvířek. V nabídce též desky G3 - o síle 40, 50, 60, 70 a 80mm pro stolové desky a pracovní plochy s vnitřním smrkovým masivem DENDRO LIGHT vyřezávaným tak, že deska s vrchní vrstvou např. buk má hmotnost 285kg/m3. K dodání s viditelným středem, nebo vloženým nákližkem ve stejné dřevině jako vrchní vrstva.

 


 

 • MDF deska jednostranně lakovaná

 

 

 

 

Deskový materiál MDF desky jednostranně lakované - dřevovláknité desky o síle 2,5/3mm jednostranně povrchově upravené lakováním v uni nebo dřevodekorech určené pro vnitřní použití - obklady, záda skříní, dna zásuvek.

 


 

 • HOBRA

 

 

 

 

Deskový materiál Hobra - dřevovláknitá deska, nelisovaná měkká - určena jako podkladová, vyrovnávací, tepelně a zvukově izolační. K dispizici o tlouštkách 8 - 20mm. Hobra se využívá na podklady podlah, obklady stěn s ptp.

 


 

 

 

Deskový materiál Ratan - je rychle rostoucí rostlina, která roste především v tropických deštných lesích jižní Asie. Zde jsou specielní regiony, kde jsou tyto rostliny pěstovány na plantážích a jejich rychlý růst nepředstavuje pro deštné lesy žádné nebezpečí. Může být po dokončení mořen na různé barevné odstíny. Protože se jedná o přírodní produkt, může vzhledem k rozdílným vlastnostem povrchu docházet k barevným rozdílům.

 

 

 


 

 

 

 

 

Deskový materiál Bambus - obvykle splývá s pojmem ratan. Krátce řečeno bambus není ratan. Zásadní rozdíl mezi ratanem a bambusem je v tom, že ratan pochází ze dřeva popínavé palmy a toto dřevo je plné, zatím co bambus je zdřevnatělá tráva a jeho stébla jsou u většiny druhů dutá. Bambus je možno použít v různých jeho podobách jak v interiéru, tak v exteriéru, kde bude připomínat část tropické přírody a jeho exotický původ, který se může nacházet právě u Vás.

 


 

Deskový materiál - MDF, HDF, Sololak, Solodur, Akulit desky jsou plnohodnotnou a multifunkční alternativou masivního dřeva. Jsou vhodné pro povrchovou úpravu laminací, dýhováním, lakováním, frézováním v ploše i hraně. Využívají se při výrobě konstrukcí nábytku a interiérového vybavení

Pracovní desky

Laminované desky

Foliovaná dvířka

Kámen

 


https://www.js-truhlarstvi.cz